League of Legends

Greek Legends | Week 6 – Recap | Λήξη Regular Season & Προετοιμασία για τα Playoffs

📝 Greek Legends | Week 6 – Recap

ℹ️ Η κανονική περίοδος του Greek Legends – Spring Split 2021 έφτασε αισίως στο τέλος της!

🛡 Η Team Phantasma συνέχισε να έχει σημαντικά προβλήματα επικοινωνίας εντός του Summoner’s Rift και πραγματοποίησε 1 ήττα και 1 νίκη στις αναμετρήσεις που είχε με RFS & CBI, αντίστοιχα.

😡 Στην αναμέτρηση εναντίον των RFS, οι παίκτες μας πραγματοποίησαν ένα τραγικό λάθος στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και οι αντίπαλοι μας το εκμεταλλεύτηκαν στα μέγιστα.

🐎 Απέκτησαν ένα μεγάλο πλεονέκτημα, δημιούργησαν καταπληκτικό ρυθμό με συνεργασία και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην ομάδα μας να αντιδράσει μέχρι και την λήξη του ματς.

👍 Στο δεύτερο παιχνίδι, απέναντι στους CBI, οι παίκτες μας κατάφεραν να δείξουν το θετικό τους πρόσωπο σε γενικές γραμμές και κατάφεραν να πάρουν την αναγκαία για την ψυχολογία μας νίκη.

😤 Η ομάδα, παρ’ όλα τα προβλήματα της κατάφερε να μπει στα Playoffs (6η θέση με 6-8 σκορ) και κάθε αναμέτρηση θα είναι της μορφής Βο5 (Best of 5) από δω και πέρα.

📈 Έχει ακόμα μια ευκαιρία να αποδείξει ότι η ατομική ποιότητα των παικτών που διαθέτει μπορεί να μεταφραστεί και σε ομαδικά θετικά αποτελέσματα, αν αποκτηθεί η κατάλληλη επικοινωνία.

🔬 Όλοι οι παίκτες και το προπονητικό προσωπικό θέλουν να κερδίσουν και έχουν ασκήσει αρκετά σκληρή κριτική στους εαυτούς τους.

💡 Προσπαθούν να κάνουν ότι καλύτερο μπορούν ώστε να είναι έτοιμοι στην αναμέτρηση της Δευτέρας, απέναντι στην Ανόρθωση στην προημιτελική φάση των Playoffs.

🔝 Την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Regular Season κατέκτησε η ομάδα των GameSpace, η οποία καθ’ όλη την διάρκεια του #GLL Spring Split, έδειξε συνέπεια και αποτελεσματικότητα.